Dantų protezavimas

Protezavimas reikalauja komandinio specialistų darbo, pažangių technologijų, estetinio pojūčio ir, svarbiausia, toliaregiško prognozavimo, kiek restauracijos tarnaus. Todėl į šią odontologijos kryptį žvelgiame ypač atsakingai.

34000+

Protezais atkurtų šypsenų

20+ metų

Patirties turintys gydytojai

Prieš ir Po Pacientų istorijos

  • 01
    before after

    dantų protezavimas

    Aprašymas

    Po kanalų gydymo krūminis dantis sustiprintas protezuojant keramikiniu užklotu.

    Atliko

    Gedas Mockaitis, Gydytojas odontologas
  • 02
    before after

    dantų protezavimas

    Aprašymas

    12, 11, 21, 22 dantų protezavimas bemetalės keramikos vainikėliais.

    Atliko

    Gedas Mockaitis, Gydytojas odontologas

Apie procedūrą

Dantų protezavimas – tai ypatingai preciziškas dantų atkūrimas, atliekamas netekus dantų arba siekiant sustiprinti, ilgiau išsaugoti nudilusius, stipriai plombuotus ar negyvus natūralius dantis. Taikydami šį gydymą atkuriame kramtymo funkciją, estetiką ir aiškų garsų tarimą (fonetiką). Jums tinkamiausią dantų atkūrimo metodą kaskart parenkame individualiai, visada siekiame išsaugoti dar sveikus Jūsų dantis bei natūraliai atrodančią šypseną. Protezavimas – galutinis dantų gydymo etapas, atliekamas tik po chirurginio, periodontologinio, terapinio ar ortodontinio gydymo. Taip galime užtikrinti stabilius ir ilgaamžius dantų atkūrimo rezultatus.

Dantų protezavimo būdai

Siekdami atstatyti nudilusius, gausiai plombuotus, negyvus, patamsėjusius dantis, juos restauruojame plombomis, keramikos įklotais, užklotais, laminatėmis arba vainikėliais. Taikydami gydymą, visais atvejais stengiamės išsaugoti kuo daugiau natūralaus danties. Tinkamiausią restauravimo būdą, drauge aptarę jo privalumus bei trūkumus, kaskart parenkame individualiai.

Netekus vieno, kelių ar visų dantų, taikomas gydymas protezais, kurie būna neišimami (implantai, tiltiniai protezai) arba išimami (plokštelės, lankiniai protezai). Šie metodai skirtingu lygiu atkuria kramtymo funkciją, šypsenos estetiką, aiškų garsų tarimą bei sudaro skirtingas sąlygas kasdienei dantų priežiūrai.
Praradus vieną dantį, jo vietoje gali būti sriegiamas implantas, ant kurio vėliau tvirtinamas dirbtinis danties vainikėlis. Alternatyva – tiltinio protezo gaminimas. Tačiau šiuo atveju bus apšlifuoti gretimi dantys ir pasunkės tarpdančių valymas, nes dantys bus sujungti tarpusavyje. Dantų jungimas į tiltinius protezus gali būti racionalus sprendimas, jei šie dantys yra negyvi, stipriai apgriuvę ir juos bet kokiu atveju reiktų restauruoti.
Kai trūksta daugelio ar visų dantų, galimi du sprendimo būdai: implantacija ir išimamo protezo gamyba. Ekonomiškiausia, bet visais atžvilgiais nepatogiausia ir todėl reikalaujanti ilgiausios adaptacijos po prarastų dantų atkūrimo alternatyva – išimami protezai. Pagal esamą burnos būklę, pageidavimus bei galimybes, kiekvienam pacientui protezavimo metodika parenkama individualiai.
Prarasti dantys gali būti ir visai nebeatkuriami, jei likusiųjų užtenka maistui sukramtyti, aiškiai kalbėti ir gražiai atrodyti.
Techniškai dantis beveik visada įmanoma atkurti, bet tai labai priklauso nuo paciento finansinių galimybių. Šiandien nėra jokių patikimų mokslinių įrodymų, kad visą gyvenimą būtina turėti trisdešimt du ar dvidešimt aštuonis dantis. Kiek žmogui reikia dantų? Tai – labai individualus klausimas. Todėl pirmiausia ir reikėtų paklausti paties paciento, kiek konkrečiai jis turėtų turėti dantų, kad normaliai sukramtytų maistą, aiškiai tartų garsus ir gražiai atrodytų. Atsakymai būna išties nevienodi. Mūsų visų poreikiai labai skirtingi, tačiau esama ir dėsningumų. Visų pirma tai priklauso nuo amžiaus. Vyresnio amžiaus pacientai nurodo, kad jiems užtenka dvidešimt paeiliui, be tarpų, vienas prieš kitą stovinčių dantų (po dešimt kiekviename žandikaulyje). Įdomu tai, kad vaikai pieninių dantų taip pat turi dvidešimt ir nesiskundžia jų trūkumu. Tačiau paanalizuokime, ką reiškia turėti dvidešimt dantų – vadinasi, nėra krūminių, o tik priekiniai dantys ir kapliai. Maistui susmulkinti ir aiškiai kalbėti tikrai tiek užtenka (nemažai vyresnių pacientų sako, kad jiems pakanka ir mažiau nei dvidešimties), bet tikrai ne visiems patiks, kad kalbant ir šypsantis bus matoma dantų eilės pabaiga – juodi plyšiai ties lūpų kampais. Vadinasi, dėl estetikos, gražios išvaizdos reikia turėti dar bent po vieną krūminį dantį. Taigi, daugumos nuomone, minimalus dantų skaičius, tenkinantis kramtymo, garsų tarimo ir estetikos poreikius, yra dvidešimt keturi (kai dantys yra kiekvienoje žandikaulio pusėje iki pirmo krūminio danties imtinai).

Vienas iš būdų atstatyti visus prarastus dantis yra “Visi dantys and 4 implantų” procedūra.

Kaip šią procedūrą atliekame mes?

Dantų protezavimas – tai viena iš sudėtingiausių odontologijos sričių, kurioje specializuojamės jau daugiau kaip 25 metus. Visada siekiame išsaugoti Jūsų natūralius, savus dantis, todėl šį gydymą taikome tik tada, kai dantys stipriai apgriuvę, negyvi, gausiai plombuoti arba yra likusios tik šaknys. Dantų protezavimas leidžia Jums sugrąžinti ne tik šypsenos grožį: didžiausią dėmesį skiriame patogaus kramtymo atkūrimui, sąkandžio atstatymui bei kramtymo raumenų ir sąnario ligų prevencijai.

Gedas Mockaitis,

gydytojas odontologas

Dantų skenavimas

Pacientų Atsiliepimai

"Labai gera odontologijos klinika Vilniuje, malonus kolektyvas ir profesionalūs gydytojai. Ne tik dantų protezavimas ar implantavimas, bet ir kitos paslaugos labai profesionalios, lankomės visa šeima, vaikams jokios baimės, eina kaip į šventę. Geras kainos ir kokybės santykis."

Klinikos pacientas, atsiliepimas iš google

"Nuoširdžiai dėkoju už profesionalų darbą. Puikiai atliktas dantų protezavimas ir dantų implantavimas, patikimi dantų implantai, ir dantų protezai. Užikrintai galiu patvirtinti, kad ši odontologijos klinika viena geriausių Vilniuje ir Lietuvoje. Kokybės ir kainos santykis išties puikus. Rekomenduoju. Dar kartą dėkingas ir sėkmės visam kolektyvui."

Klinikos pacientas, atsiliepimas iš google

"Esu labai patenkita rezultatu. Viskas buvo išsamiai papasakota ir į visus mano kilusius klausimus atsakyta. Tuo pačiu buvau informuota, ką turėčiau pagerinti kasdienėje priežiūroje."

Klinikos pacientė, atsiliepimas iš google

Gydytojas atsako į Jūsų klausimus

Kuo skiriasi dantų protezavimas nuo restauracijos?

Pažeisto danties atkūrimas

Dantų protezavimo kaina

Dantų protezavimas ir pacientų amžius

Ar išimamieji dantų protezai yra nepatogūs?

Mikroprotezų ilgaamžiškumas

Dantų laminatės

Ar po estetinio plombavimo negalima kąsti maisto?

Procedūros eiga

  • 01

    Gydymo planas

    Konsultacijos metu išklausome Jūsų lūkesčių ir atidžiai įvertiname Jūsų burnos sveikatos būklę. Jei reikia, atliekame dentalinę bei panoraminę rentgeno nuotraukas ar kompiuterinės tomografijos tyrimą. Pagal gautus rezultatus sudarome dantų protezavimo planą.

  • 02

    Dantų paruošimas protezavimui

    Pagal poreikį prieš protezavimą paruošiame Jūsų dantis – atliekame profesionalią burnos higieną, gydome ėduonies pažeistus dantis, keičiame nesandarias plombas, gydome periodontitą, vykdome implantaciją.

  • 03

    Šypsenos „pasimatavimas“

    Priklausomai nuo situacijos, skaitmeniniu būdu arba iš vaško sukuriame šypsenos prototipą, kuris, naudojant specialią medžiagą, perkeliamas ant Jūsų dantų. Ši galimybė ne tik leidžia iš anksto įvertinti būsimos šypsenos vaizdą, bet ir jį koreguoti pagal pageidavimus.

  • 04

    Gamyba

    Pagal patvirtintą šypsenos modelį ilgametę patirtį turintys dantų technologai laboratorijoje pagamina nuolatines restauracijas, kurios savo forma, spalva ir funkcionalumu yra artimos natūraliems dantims. Protezų gamybai naudojamos įvairios medžiagos, sertifikuotos Europos Sąjungoje.

  • 05

    Dantų protezavimas

    Laboratorijoje pagamintos restauracijos specialiu cementu fiksuojamos ant natūralių dantų, o ant implantų – varžteliais.

D.U.K.

Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti protezus, savo spalva, forma bei funkcionalumu artimus natūraliam dančiui. Estetiškiausią vaizdą suteikia dantų atkūrimas neišimamais protezais: vainikėliais, tiltiniais protezais, laminatėmis, užklotais, įklotais bei ant implantų fiksuojamomis restauracijomis. Vis dėlto pakankamai natūraliai šiandieną atrodo ir išimami dantų protezai, leidžiantys šypsotis pasitikint savimi.

Dantų protezų tarnavimo trukmė priklauso tiek nuo individualiai Jums taikytos dantų protezavimo metodikos, tiek nuo kruopščios kasdienės priežiūros bei profesionalios burnos higienos atlikimo dažnio. Rūpinantis atsakingai, fiksuoti protezai gali tarnauti ne vieną dešimtmetį, o išimamus gali tekti atsinaujinti kas 3–5 metus.

Kad dantų restauracijos tarnautų kuo ilgiau, Jus supažindiname su taisyklinga protezuotų dantų priežiūra, kuri nesiskiria nuo natūralių: kiekvieną dieną svarbu naudoti įprastą, vieno danties bei tarpdančių šepetėlius, specialų tarpdančių siūlą ir periodiškai atlikti profesionalią burnos higieną.