Dantų šalinimas

Visada siekiame išsaugoti Jūsų natūralius dantis, todėl juos šaliname tik tada, kai tai iš tikrųjų būtina.

12000

Dantų šalinimo procedūrų

25+ metų

Patirties turintys gydytojai

Apie procedūrą

Mūsų tikslas – Jūsų sveikus, natūralius dantis išsaugoti kiek įmanoma ilgiau. Vis dėlto, siekiant išvengti uždegimų bei jų sukeliamų komplikacijų, juos šalinti tenka. Priklausomai nuo konkrečios situacijos, sudarome individualiai Jums efektyviausią gydymo planą. Tai pat – aptariame ir prarasto danties atkūrimo galimybes.

Protinių dantų šalinimas

Visiškai ir taisyklingai išdygusių protinių dantų šalinti nereikia. Tačiau, jei šie dantys išdygę nevisiškai, kreivai, yra užstrigę kaule, stipriai pažeisti ar nebegydomi, juos šalinti, deja, tenka. Šią procedūrą visada stengiamės atlikti kuo švelniau. Esant poreikiui pasitelkiame ultragarsinius instrumentus, kurie mažiau traumuoja aplinkinį kaulą negu įprasti grąžtai.

Kas nutinka laiku nepašalinus protinio danties?

Nebegydomo ar netaisyklingai išdygusio protinio danties nepašalinus laiku, kyla dantų susigrūdimo, gretimų dantų gedimo, žandikaulio kaulo tirpimo, cistų, pūlinių susiformavimo, dantenų uždegimo ar infekcijos, galinčios pasiekti gyvybiškai svarbius organus, rizika. Kartu pradeda varginti skausmas, nepageidaujami estetiniai pokyčiai bei nemalonus kvapas iš burnos.

Kaip šią procedūrą atliekame mes?

Mūsų siekis – Jūsų sveikus dantis išsaugoti kiek įmanoma ilgiau, todėl juos šaliname tik tada, kai jie tikrai nebegydomi. Prieš kiekvieną tokią procedūrą dar kartą įsitikiname, ar tikrai neįmanoma danties išgelbėti. Priėmus sprendimą jį šalinti, saugodami kaulą būsimam implantui, tai atliekame kuo mažiau traumuojančiais būdais.

Raimondas Savickas,

gydytojas odontologas – ortopedas

Gydytojas atsako į Jūsų klausimus

Ar stipriai sugedusį dantį būtina pašalinti?

Kaip pasiruošti procedūrai?

Ypatingo pasiruošimo prieš danties šalinimą nėra. Procedūros dieną rekomenduojama laikytis įprastos rutinos – pavalgyti, išgerti vaistus, kuriuos vartojate nuolatos, bei kruopščiai išsivalyti dantis.

Procedūros eiga

  • 01

    Konsultacija

    Konsultacijos metu atidžiai įvertiname Jūsų burnos sveikatos būklę, prireikus atliekame visus tyrimus ir supažindiname su Jūsų individualiai situacijai tinkamiausiu gydymo planu.

  • 02

    Pasiruošimas

    Kad galėtume tikslingai parinkti nuskausminamuosius medikamentus ir individualiai nustatyti jų dozę, prieš procedūrą išsiaiškiname Jūsų bendrą sveikatos būklę bei nerimo lygį.

  • 03

    Šalinimas

    Procedūros metu dantį šaliname labai atsargiai, ypač saugodami aplinkinį kaulą. Jei dantis yra užstrigęs kaule, jį specialiais ultragarsiniais instrumentais padaliname į dalis ir netraumuodami pašaliname. Kad sumažintume pooperacinio kraujavimo tikimybę, naudojame kraujo krešulį stabilizuojančias medžiagas, žaizdą užsiuvame savaime pradingstančiais siūlais.

  • 04

    Priežiūra

    Kad periodas po procedūros būtų sklandus, Jus supažindiname su pooperacine priežiūra, įteikiame išsamią jos atmintinę su gydytojo kontaktais bei paskiriame skausmą malšinančių vaistų.

D.U.K.

Danties šalinimas – tai procedūra, kurią labai kruopščiai bei švelniai atliekame su efektyvia vietine nejautra. Kad jaustumėtės komfortiškiau, prieš adatos dūrį gleivinę visada nuskausminame aplikaciniais medikamentais. Labai stipriai nerimaujate? Esant pagrįstam poreikiui, tiek prieš šią, tiek prieš kitas chirurgines procedūras Jums galime duoti raminamųjų vaistų.

Vienos procedūros metu galima šalinti ir kelis protinius dantis, tačiau viskas priklauso nuo individualios Jūsų burnos ertmės, bendros sveikatos būklės bei operacijos sudėtingumo, kurį lemia protinių dantų pozicija žandikaulyje. Į šį klausimą visada atsakys Jūsų situaciją įvertinęs gydytojas.

Po bet kokios chirurginės procedūros, taigi ir po danties šalinimo, Jums visada išsamiai paaiškinsime, kaip taisyklingai prižiūrėti burnos ertmę, kaip maitintis bei kokie reiškiniai yra normalūs. Kad įsiminti būtų paprasčiau, gausite atmintinę. Kartu paskirsime maudimui malšinti tinkamų medikamentų. Kad gijimas būtų sklandus, pirmąją parą po procedūros skruostą danties šalinimo vietoje rekomenduojama vėsinti ledu. Praėjus kelioms dienoms po didesnės apimties procedūros gali atsirasti skruosto patinimas ar išryškėti mėlynės. Tai – normali organizmo reakcija. Be to, kad audiniai gytų sklandžiai, pirmąsias kelias savaites rinkitės minkštus, nekarštus ir neaštrius maisto produktus ar gėrimus bei susilaikykite nuo rūkymo ir alkoholio.