Naudinga informacija

Čia rasite mūsų klinikos gydytojų paruoštus straipsnius Jums aktualiomis odontologinėmis temomis.

play button icon
Šypsenos estetika

Odontologė įspėja rūkalius: derva negrįžtamai keičia dantų spalvą

Norint išlaikyti gražią šypseną, reikia įdėti pastangų. Kiek kartų esame girdėję, kas kenkia dantų spalvai: kava, arbata, rūkymas. Specialistai atskleidžia, kas konkrečiai nulemia dantų patamsėjimą. Tabako dūmuose yra dvi medžiagos, dėl kurių dantys pakeičia spalvą. Nors nikotinas iš tiesų yra bespalvis, tačiau susijungęs su deguonies molekulėmis, tampa gelsvas. Dervos, kaip rūkomojo tabako likučiai, natūraliai yra tamsios, kurios nusėda ant dantų paviršių, - aiškina Protezavimo ir implantavimo odontologijos klinikos Vilniuje gydytoja odontologė – endodontologė Sandra Skuodaitė.

Šypsenos estetika

Odontologė: „Graži šypsena arba cigaretės“

Kasmet vasario 9-ąją minima tarptautinė odontologų diena. Apie dantų ir burnos sveikatą kalbama dažnai, tačiau specialistų teigimu, dauguma pacientų rekomendacijų nesilaiko, dėl ko vėliau dažnai varsto odontologų duris. Pasak gydytojų, vienas didžiausių sveikos ir gražios šypsenos priešų – rūkymas ir toliau išlieka viena pagrindinių priežasčių, kodėl prastėja burnos ertmės higiena.

Dantų gydymas

Dilimo gydymas

Galima sakyti, kad šių dienų odontologija žino, kaip galima efektyviai valdyti „amžinąją“ burnos ertmės ligą – dantų kariesą. Fluoro preparatai, taisyklinga asmeninė ir reguliari profesionali burnos ertmės higiena, valgymo kultūra sudaro realias galimybes išsaugoti dantis visą gyvenimą. Taigi mes žinome, kaip kovoti su „nešvaros“ ligomis, bet kartu ryškėja patologijos, kurias lemia „civilizacijos pasiekimai“. Radikaliai keičiasi daugybės žmonių gyvenimo būdas. Mūsų kasdienybė – greitis, informacijos gausa, nuolatinis sprendimų priiminėjimas, t. y. nuolatinis stresas ar nerimas. Šiandien odontologai pastebi dažnėjančią ir, blogiausia, jaunėjančią burnos ligų grupę – patologinį (spartesnį nei įprasta tam tikram amžiui) dantų dilimą. 97 % gyventojų būdingas dantų nudilimas, iš jų 7 % reikia gydymo, kad dėl šios patologijos visiškai nesuirtų dantų struktūra.

Dantų atkūrimas

Ar galima pašalinus prastą dantį iš karto įsukti implantą?

Momentinės (iškart po danties pašalinimo) implantacijos tema dažnai eskaluojama reklamos tikslais. Skamba tikrai patraukliai: pacientas į kliniką ateina su prastais dantimis, o iš jos išeina su naujais. Kartais tokiai procedūrai apibūdinti vartojami skambūs pavadinimai, tarkim, „dantys per valandą“. Gali susidaryti nuomonė, kad tai naujausias ir pažangiausias dantų implantacijos metodas, taikomas progresyviausių specialistų visais dantų implantacijos atvejais. Juk ne visi mes skaitydami susimąstome: „ar ne per gerai, kad tai būtų absoliuti tiesa“. Tiek implantacijos be pjūvio (belopės implantacijos), tiek neatidėliotinos implantacijos privalumas – greitis, bet apie tai turi būti sprendžiama pamatuotai. Priešingu atveju, mes vėl susidursime su sena gyvenimiška tiesa, kad už greitį turime kažką paaukoti. Ta auka gali būti protezo estetika, tikslumas ir naudojimo trukmė.

play button icon
Dantų atkūrimas

Ar visi dantų implantai vienodi?

Vienas iš šiuolaikiškiausių ir sėkmingiausių prarastų dantų atkūrimo metodų – dantų implantacija. Tai nėra visiškai naujas gydymo metodas. Jis naudotas net senovės civilizacijose. 1965 metais Švedijoje atlikta pirmoji šiuolaikinė tokio pobūdžio procedūra. Pastaraisiais dešimtmečiais sparčiai vystantis implantologijos mokslui, dantų implantacija tapo kasdienis reiškinys praktinėje odontologijoje.

play button icon
Dantų atkūrimas

Kaip apskritai atkuriami prarasti dantys?

Implantavimas – dantų protezavimo rūšis, kai atkuriamas visas trūkstamas dantis ar dantys. Atstatomos ir šaknys, ir dantų vainikai. Kitaip tariant, implantais atkuriamas dantis ar visi dantys, kai jų visiškai nelieka ir nebegalima panaudoti kitų protezų rūšių.